یسیزسیزشس

کورین سنگی بی نظیر میباشد که به دلیل ویژگی های آن، برای استفاده روی سطوح بسیار مناسب میباشد. نام علمی و دقیق کورین، Solid Surface یا سطح سخت میباشد که در ایران با نام سنگ کورین شناخته می شود همچنین به دلیل شباهت بالای کورین به سنگ طبیعی، این متریال را با عنوان سنگ مصنوعی نیز شناخته میشود و عباراتی نظیر “سنگ مصنوعی کورین” یا “سنگ کورین” را شنیدید، بدانید که همه ی این موارد اطلاق به یک متریال میباشد : کورین

آشنایی با جنس صفحه کورین

مواد اولیه کورین شامل موارد زیر میباشد :

آلومینیوم سه آبه یا آلومینیوم تری هیداراته :  این ماده، در واقع نوع خاصی خاک میباشد و شیمیایی نیست. و این ماده سه چهارم کورین را تشکیل می دهد.

رزین : در حقیقت شیمیایی ترین بخش سنگ مصنوعی بوده و برای اتصال و چسباندن خاک استفاده شده در کورین ، به کار می رود. بسته به میزان رزین و نوع آن که برای تولید کورین استفاده شود، کورین قابلیت خم شدن پیدا می کند.

مواد تزئینی : اگر نمونه های کورین را از نزدیک دیده باشید، احتمالا را دیده اید که روی آنها شیشه و یا موادی مانند شیشه خرد، به کار رفته است ، که یکی از موادی میباشد که برای ساخت کورین مورد استفاده قرار می گیرند.

مواد رنگی : برای اینکه کورین رنگ خاصی داشته باشد، باید به آن مواد رنگی اضافه شود. اگر به نمونه های کورین دقت کرده باشید، حتما دیده اید که رنگ های مختلفی مانند رنگ سفید، سیاه، خاکستری و یا قرمز، آبی و … در میان رنگ ها موجود هستند. برای تولید سنگ در این رنگ ها،باید مواد رنگی طبق فرمولاسیون و اندازه خاصی به سایر مواد اولیه کورین اضافه شوند.

از طریق لینک های زیر میتوانید رنگ های کورین موجود در تهران کورین را مشاهده کنید :

رنگ های کورین سامسونگ

رنگ های کورین هانکس